الگوی تعلیم و تربیت قاف

الگوی تعلیم و تربیت قاف

الگوی تعلیم و تربیت قاف، در تیرماه 1394 به همت جمعی از فعالان عرصۀ تعلیم و تربیت، پایه‌­گذاری شد. مجموعه قاف در جهت رفع نیازهای آموزشی مرتبط با دانش‌آموزان، مدارس، معلمان و اولیا، در عرصه‌های مختلف گام برمی‌دارد. این اهداف در قالب برنامه‌­های کوتاه‌‌­مدت و بلند‌مدت و زیرپروژه‌­های مختلف به مخاطبین ارائه می‌شود.

هدف کلی

هدف اصلی از شکل‌­گیری این مجموعه، تلاش در راه تعالی و تحول نظام آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران و دست­یابی به الگویی بومی و اسلامی است که قابلیت اجرا و تحقق در شرایط کنونی کشور را داشته باشد. قاف این اهداف را بیشتر از طریق فرایند تولید محتوا دنبال می‌کند.

اهداف جزئی

  • تلاش در جهت پرورش مربیان توانمند و دانش‌افزایی به روز و کاربردی
  • تدوین طرح درس‌هایی خلاقانه و کاربردی در گروه‌های مختلف آموزشی
  • پشتیبانی محتوایی و اجرایی از طرح‌های آموزشی
  • ایجاد بستر توزیع محتوای مورد نیاز فعالین تعلیم و تربیت
  • تولید محتوا ویژه معلمین و اولیا و رفع نیاز مهارتی از معلمین و دانشجویان

درباره قاف

 آشنایی اجمالی با مؤسسه
الگوی تعلیم و تربیت قاف با هدف دستیابی به الگویی نوین، بومی و کارا از تعلیم و تربیت اسلامی-ایرانی، کار خود را آغاز کرده است. دست‌ اندرکاران این الگو برآنند تا با پشتوانۀ تجارب مفید و گوناگون آموزشی و با یاری گرفتن از ظرفیت‌های موجود کشور، ابتدا ریزالگوهای آموزشی و تربیتی آزموده شده و مناسب را شناسایی و گسترش داده و ضمن آن در راستای رسیدن به الگویی جامع از تعلیم و تربیت حرکت می‌نماید.

زیر برند ها

الگوی تعلیم و تربیت قاف همواره پنج بخش اصلی داشته که هماهنگی آن‌ها مزیتی مهم قلمداد می‌شود.

0
شماره
0
شماره
0
شماره
0
شماره

الگوی تعلیم و تربیت قاف سعی دارد تا با دغدغه‌سازی، آموزش و برگزاری رویدادها و جشنواره‌ها در حوزه‌های مختلف، به شناسایی استعدادهای برتر و توسعه آن‌ها بپردازد. قاف در این زمینه با مجموعه‌های مختلفی همکاری و پروژه مشترک تعریف کرده است. نگاه عملیاتی قاف به حوزه تعلیم و تربیت، بر محور دانش‌آموز شکل گرفته است. دانش‌آموز در فضای تعلیم و تربیت سه نوع مواجهه و فضای رشد دارد، یعنی در مواجه با مدرسه، معلم و اولیا. تلاش ما هم بر آن بوده تا برای همه این موقعیت‌ها، برنامه‌ریزی داشته باشیم.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.