کارگاه‌های دانش‌افزایی

به نام خدا

مجموعه کارگاه­‌های دانش‌­افزایی ویژه فعالین عرصه تعلیم و تربیت

نکته مهمی که در ابتدا باید بر آن تاکید کرد آن است که هدف الگوی تعلیم و تریبت قاف در این بخش برگزاری کارگاه به معنای دقیق کلمه است و از برگزاری همایش و شبیه آن احتراز دارد. ظرفیت کارگاه‌­­ها حدود سی نفر است تا به وجه مشارکتی آنها لطمه‌­ای وارد نشود.

  1. کارگاه­‌های مکتب­های تربیتی:

در این مجموعه، مکتب­های تاثیرگذار تربیتی( از جمله نحله­‌های فلسفی و روان­شناسی) به صورت کارگاهی به مخاطبان ارائه خواهد شد. سعی ما آن است تا تاثیرات این مکاتب در روند آموزش را هم به خوبی نمایان سازیم، تا دست فعالین عرصه تربیت، برای طراحی­‌های آموزشی باز شود.

  1. کارگاه­‌های معلمی موضوعی (دروس مختلف):

هدف برگزاری این کارگاه‌­ها ارائه­ محتواها و شیوه‌­های نوین آموزشی در هر درس به دبیران آن درس است. این کارگاه فرصتی برای دبیران هر درس فراهم می‌­آورد تا با دست‌­آوردهای جدید آموزش آن حوزه در ایران و جهان آشنا شوند و با همکاران خود در مدارس دیگر ارتباط برقرار کنند.

  1. کارگاه‌­های مهارتی و دانشی ویژه دبیران:

در این کارگاه­ها دانش‌­ها و مهارت‌­ها لازم و ضروری به دبیران محترم ارائه می­­شود. مخاطب این بخش عموم دبیران محسوب می­­‌شوند.

  1. کارگاه‌­های مهارتی برای مشاوران، معلمان راهنما و پرورشی:

با موضوعاتی چون مشاوره بلوغ، مشاوره تحصیلی، مشاوره فردی، ارتباط با اولیا و…

  1. کارگاه‌های مهارتی پژوهشی:

پژوهش عنوانی است که در مدارس پیشروتر در حال شنیده شدن است. امّا چقدر با ملزومات آن به درستی آشنایی داریم؟ در این مجموعه از کارگاه‌­ها، ویژگی‌­ها و مشخصات یک کار پژوهشی مناسب سن دانش‌­آموزان و ویژگی‌­های مهارتی و دانشی دبیر آن، ارائه خواهد شد.

مطالب مشابه